697-301-691
663-221-727
   arialskc@gmail.com

 

Blog kategorie
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Czy warto inwestować w tanią drukarkę?

Producenci drukarek są bardzo różni. Lexmark, Brother, Hp, albo Canon, wypuszczają na rynek szereg urządzeń o lepszej, lub gorszej jakości, decyzję zostawiając nam. Wiele osób, które nie poświęcają dużego czasu, na przemyślenie formy kupna, decydują się na to, co po prostu tanie. Okazuje się jednak, że często w ten sposób nie tylko, nie oszczędzają, ale także pakują się w dodatkowe koszty. Drukarki, bowiem to urządzenia, których eksploatacja nie trwa miesiąc, ale kilka lat. Ważne, więc, żeby pomyśleć nie tylko o cenie samej drukarki, ale także o asortymencie dodatkowym i zamiennikach proponowanych przez firmy. Jakie więc pytania powinniśmy sobie zadać przed podjęciem takiego zakupu?

Najważniejszym elementem, który wpływa na naszą decyzję jest cena. Nadmieniliśmy, że koszt całkowity nabycia urządzenia, nie może być zależny tylko od ceny drukarki. Potrzebna nam również wiadomość o cenach i możliwościach proponowanych w dodatkowym asortymencie. Wybierając drukarkę laserową, powinniśmy zwrócić uwagę na dostępność tonerów dobrej jakości. Takie firmy jak Lexmark, albo Xerox, czy HP, to marki znane z wysokiej jakości urządzeń, ale także dużej ilości dodatkowych produktów. Ich dopełnieniem s są proponowane zamienniki, np. Tonery Xerox zamienniki, albo tonery Lexmark zamienniki, czy tonery HP zamienniki, to dobrej jakości asortyment, który jest nie tylko łatwo dostępny, ale także w odpowiedniej cenie zapewnia nam efektywne i dobre jakościowo użytkowanie drukarki laserowej.

Poza tym powinniśmy poznać i ocenić swoje własne możliwości i chęci. Jak wygląda nasze zapotrzebowanie na moc drukarki? Czy będziemy jej używać każdego dnia, drukując setki stron dokumentów, czy może mamy zamiar używać jej w razie nagłego wypadku, ograniczając się do około stu stron miesięcznie? Zadanie takiego pytanie pozwoli ustalić jak trwały model mamy wybrać. Poza tym ważną informacją jest również prędkość druku. Dla osób, które nie zgłaszają wielkiego zapotrzebowania, może wystarczy starsza i łatwiejsza w obsłudze, drukarka atramentowa, jednak ludzie, którym zależy na prędkości, raczej zdecydują się na o wiele szybszą drukarkę laserową. Czym możemy się jeszcze sugerować? Chociażby wykorzystaniem druku kolorowego. Drukarki, zaopatrzone są w większości w możliwość druku czarno-białego i kolorowego natomiast, jakość dostarczanych w ten sposób dokumentów może być różna. Jeśli na przykład drukujemy zdjęcia, będziemy musieli zastanowić się nad odpowiednim dobraniem kolorów, ich jakości, a przy okazji ceny wydruku. Co jeszcze? Spróbujmy pomyśleć, czy zależy nam na dodatkowych funkcjach urządzenia. Popularne stały się teraz maszyny wielofunkcyjne, które łączą w sobie funkcje drukarki, skanera, faxu, czy ksera. Drukarki coraz częściej wykorzystują funkcję łączenia się bezprzewodowego z komputerem. Oczywiście, jeśli z komputera i drukarki będzie korzystać jedna osoba i to w stałym miejscu, taka możliwość nie jest nam potrzebna. Jeśli jednak, urządzenie, jest potrzebne wielu osobom, warto zainwestować w drukarkę bezprzewodową.

Zadając sobie szereg takich pytań, podejmiemy właściwą decyzję, która najprawdopodobniej zaprocentuje w przyszłości. Często okaże się, że pierwsza myśl, o zakupie taniej drukarki, po rozważeniu naszej sytuacji, pójdzie w niepamięć.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony

xMamy dla Ciebie kod rabatowy -5%

Kod rabatowy: EXIT1

zapisz się

do newslettera !

Sklep internetowy Shoper.pl