697-301-691
663-221-727
   arialskc@gmail.com

 

Blog kategorie
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Regeneracja tonerów drukarek laserowych

Posługiwanie się urządzeniami biurowymi, nie zawsze jest łatwe i szybkie do zrozumienia. Osoby, które dopiero zaczynają przygodę, chociażby z drukarką mogą nie wiedzieć jak tak naprawdę się nią posługiwać. Co więcej sama obsługa, nie zapewnia jeszcze odpowiedniej eksploatacji. Warto, więc na samym początku dowiedzieć się czegoś o odpowiednim używaniu drukarek. 

Drukarki atramentowe są dosyć proste w użytkowaniu. Co najważniejsze, opierają się na druku za pomocą tuszu, który zawarty w kartridżu, przyczynia się do lepszego bądź gorszego wydruku stron. W takim wypadku nasza interwencja powinna przede wszystkim polegać na stałym przeglądzie drukarki, czyszczeniu wnętrza z wylanego tuszu i co najważniejsze, wymienianiu kartridży z tuszem, bądź uzupełnianiu kartridża. W ten sposób, przy opiece nad drukarką, nie będziemy mieli problemów z jej eksploatacją.

Troszkę trudniejsza jest natomiast obsługa i konserwacja drukarki laserowej. Jeśli tusz do kartridża drukarki atramentowej możemy wcisnąć sami, to toner, nie jest taki łatwy do wymiany. Właśnie, dlatego pojawiło się na rynku mnóstwo firm, które zajmują się regeneracją kartridży dla drukarek laserowych. Takie przedsiębiorstwa mogą regenerować dostarczone przez nas kartridże, lub sprzedawać już regenerowane, związane z konkretną marką. Możemy wyróżnić chociażby, tonery Brother regenerowane, tonery Lexmark regenerowane, tonery Hp regenerowane, tonery Xerox regenerowane, tonery Canon regenerowane, tonery Samsung regenerowane. Takie firmy nie tylko wstrzykują specjalny proszek, który pozwala na drukowanie kolejnych stron, ale po kolei podejmują również inne kroki. Przede wszystkim muszą rozebrać na części pierwsze toner, później starają się dokładnie wyczyścić elementy kasety. To dopiero początek działań. Poza tymi dwoma specjaliści zajmują się również konserwacją elementów ruchomych i wymianą zużytych elementów. Kolejny krok skupia się na zabezpieczeniu wałka magnetycznego, bębna światłoczułego środkami chemicznymi. Dopiero po skończeniu tych czynności, następuje napełnienie kasety proszkiem, oczywiście właściwym dla danego modelu. W taki sposób toner jest właściwie zregenerowany. Pozostaje tylko test na drukarce serwisowej. Pominięcie któregoś z takich kroków mogłoby spowodować, że toner będzie niewłaściwie napełniony, a przez to nie będzie drukował właściwie, lub w ogóle nie będzie drukował.

Co więc pozostaje dla nas – użytkowników danej drukarki laserowej? Mamy dbać o jej właściwą eksploatację, działając zgodnie z zaleceniami producenta, zawartymi w załączonych dokumentach. Producenci większość potrzebnych informacji, które pozwolą na właściwe działanie, dołączają do produktu, nie ma, więc żadnego problemu w poznaniu najważniejszych kroków. Co więcej? Aby oszczędzić na użytkowaniu drukarki, warto kupować tonery regenerowane np. tonery Lexmark regenerowane. Stosujmy produkty, których jakość jest potwierdzona i reagujmy na każdy niepozytywny ruch drukarki. W taki sposób będziemy mogli używać drukarkę laserową, przez długi czas.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony

xMamy dla Ciebie kod rabatowy -5%

Kod rabatowy: EXIT1

zapisz się

do newslettera !

Sklep internetowy Shoper.pl