697-301-691
663-221-727
   arialskc@gmail.com

 

Blog kategorie
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Przed zakupem drukarki

Wielu z nas nosi się z myślą zakupu profesjonalnej drukarki, która spełniałaby wszystkie wymogi stawiane zarówno przez pracę jak i środowisko domowe. Przed zakupem należy zapoznać się z poszczególnymi typami drukarek występujących na rynku. Należą do nich między innymi drukarki atramentowe, igłowe oraz laserowe. 


W przypadku indywidualnej eksploatacji, w której przeważać będą wydruki czarno białe, zalecane jest kupno drukarki laserowej. Posiada ona moderowane koszty eksploatacji, jest cichsza w użyciu niż drukarka atramentowa oraz wykazuje znacznie wyższą szybkość wydruku. Drukarki laserowe do drukowania, a raczej wyprasowywania tekstu na papierze używają tonerów. 


Toner jest to pojemnik z barwnym proszkiem, który nanoszony jest cienką warstwą na kartkę, a następnie wyprasowywany na jej powierzchni. Wymiany zużytego tonera można dokonać samodzielnie lub przy pomocy specjalisty. W dużych miastach bez problemu możemy znaleźć punkty fachowej pomocy technicznej zajmujące się profesjonalną poradą oraz serwisowaniem drukarek laserowych. 


Przy samodzielnej wymianie tonera należy szczególnie uważać, by nie porysować bębna drukarki lub nie rozsypać proszku z tonera do wnętrza drukarki. Inaczej możemy spowodować trwałe uszkodzenie sprzętu, co w efekcie może zakończyć się kupieniem nowej maszyny. Eksploatacja drukarek laserowych zależna jest, od jakości używanego tonera. Mało osób może sobie pozwolić na zakup nowego tonera, gdyż cena niejednokrotnie jest porównywalna z ceną nowej drukarki. Jednak istnieje możliwość regeneracji jak i zakupienia zamienników do naszej drukarki. 


Regeneracja polega na powtórnym napełnieniu tonera proszkiem niezbędnym do drukowania. W celu ponownego napełnienia najlepszym wyjściem jest udanie się do specjalistycznego punktu, gdyż zmniejsza to ryzyko uszkodzenia drukarki. Inną metodą obniżenia kosztów eksploatacji jest dokonanie zakupu zamienników do poszczególnych typów drukarek. Najlepszym wyjściem jest skorzystanie z portali aukcyjnych lub ogłoszeń zamieszczanych w prasie codziennej. W wypadku szukania w Internecie najlepsze wyniki dają następujące frazy:

tanie drukarki

Powyższe firmy należą do najpopularniejszych producentów oraz dystrybutorów akcesoriów związanych z eksploatacją drukarki laserowej. By uzyskać w 100% satysfakcjonującą jakość wydruku drukarka jak i toner powinien być przechowywany w optymalnych warunkach. Inaczej mogą nastąpić różne uszkodzenia mechaniczne. Przechowywanie tonera w zbyt wysokich temperaturach może spowodować jego marszczenie się, co w rezultacie prowadzi do powstania szorstkich cząsteczek proszku. W celu zapewnienia najwyższej jakości wydruku bęben oraz powierzchnia tonera powinna być wolna od wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony

xMamy dla Ciebie kod rabatowy -5%

Kod rabatowy: EXIT1

zapisz się

do newslettera !

Sklep internetowy Shoper.pl