697-301-691
663-221-727
   arialskc@gmail.com

 

Blog kategorie
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Zastosowanie tonerów i ich regeneracja

Tonery stosowane są w drukarkach laserowych. Mają za zadanie wykonanie kopii materiału, który użytkownik chce wydrukować. Kasety z tonerem są bardzo łatwe do zamontowania, a samo dostarczenie kolejnej dozy proszku jest czynnością, którą bez problemów wykona każdy. 

Drukarka może wykazać brak tonera w pojemniku w dwojaki sposób. Jeżeli używa się chipu zliczającego, narzędzie to będzie pokazywało, na ile jeszcze kopii pozostało proszku, a kiedy chip się wyzeruje, drukarka przestanie wykonywać pracę. 

W przypadku braku chipa materiał wychodzący z drukarki będzie miał nieładne białe plamy, czyli nie zadrukuje wszystkiego, co powinno być zadrukowane. W takiej sytuacji trzeba ponownie napełnić pojemnik odpowiednim tonerem. W zależności od posiadanej drukarki mogą to być tonery xerox zamienniki, czy tonery brother zamienniki. 

Najłatwiejszy sposób to wyciągnięcie kasety, otworzenie wlotu pojemnika poprzez wyciągnięcie korka i wsypanie nowej dawki tonera. Trzeba przy tym pamiętać, aby przed umieszczeniem nowego proszku wyczyścić wnętrze ze starego. Można to uczynić korzystając ze zwykłego domowego odkurzacza. 

Niektóre kasety wymagają ściągnięcia listwy, zamiast wyciągnięcia korka. Wyczyszcza się wtedy wnętrze, wsypuje nowy proszek i zakłada z powrotem listwę, dobrze zakręcając śruby. 

Jeżeli taka czynność jest wykonywana któryś już raz z kolei, trzeba również zadbać o to, aby inne części zostały także oczyszczone, czyli rolka rozprowadzająca i gąbka dozująca, za pomocą odkurzacza oraz listwa czyszcząca wacikiem nasączonym spirytusem. 

Jeśli ktoś nie czuje się na siłach, aby samemu dokonywać regeneracji tonera, może skorzystać z usług fachowców. Sama regeneracja nie jest działaniem zbyt trudnym, jednakże wymaga dużej precyzji i delikatności. Źle wykonana może doprowadzić do uszkodzeń lub otrzymywania złego wydruku kopii.

Oryginalne tonery są dość drogim zakupem, dlatego polecane są zamienniki, które są produktami wysokiej jakości, absolutnie nieodbiegające od podstawowych. Trzeba jedynie wybrać odpowiednie proszki do posiadanej drukarki. Można zakupić również tonery już zregenerowane, które również na rynku mają duże wzięcie. Przykładem mogą być tonery samsung regenerowane. 

Producenci starają się ułatwić klientom, użytkowanie drukarek laserowych, dlatego można znaleźć duży wybór proszków, kaset, chipów i innych dodatków. Wszystko po to, aby praca z drukarką była łatwa, przyjemna, szybka i dająca perfekcyjne rezultaty, w postaci nieskazitelnych wydruków.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony

xMamy dla Ciebie kod rabatowy -5%

Kod rabatowy: EXIT1

zapisz się

do newslettera !

Sklep internetowy Shoper.pl