697-301-691
663-221-727
   arialskc@gmail.com

 

Blog kategorie
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
W świecie drukarek

Era maszyn do pisania już dawno się skończyła. W dzisiejszych czasach trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie bez drukarek. Stworzenie urządzeń w technologii laserowej, daje gwarancję długiego użytkowania ze stale wysoką jakością.


Drukarki laserowe podbijają rynek komputerowy. Ich niezaprzeczalnym plusem jest duża wydajność i szybkość działania. Dzięki czemu możemy wydrukować więcej niezbędnych dokumentów w krótszym czasie. A wiadomym jest, że czas to pieniądz.


O pieniądzach właśnie…
Korzystanie z oryginalnych części zamiennych do drukarek laserowych jest sporym wydatkiem. Na szczęście wielu producentów wychodzi naprzeciw klientom i oferuje zamienniki, które pasują do różnych typów urządzeń, np. tonery xerox zamienniki, czy innych firm, które dostarczają swoje sprzęty i akcesoria na rynek.


Czym jest toner?
Toner to sproszkowana, specjalna substancja chemiczna umożliwiająca druk. Musi być on dobrej jakości, ponieważ zły produkt może powodować szereg niedoskonałości podczas korzystania z urządzenia. Podczas procesu drukowania toner jest nakłady w odpowiedniej ilości na kartkę, a następnie wmontowany wałek grzewczy powoduje utrwalenie go na kartce. 


Wydajność
Wybierając drukarkę, warto zwracać uwagę na to, czy jest ona urządzeniem ekonomicznym. Dobrze również sprawdzić, czy posiada dodatkowe mechanizmy, które pozwalają kontrolować ilość tonera, który pozostał w kartridżu. Producenci często przy swoich produktach zaznaczają możliwości swojego sprzętu. Są to oczywiście dane szacunkowe, które mogą być rozbieżne ze stanem rzeczywistym. Obserwując oznaczenia, trzeba założyć, że podane wartości odnoszą się do sytuacji, kiedy użytkownik drukuje strony w formacie A4 przy zaczernieniu równym około 5%. Dodatkowo dana osoba, gdyby miała wykorzystać toner zgodnie z informacjami producenta, powinna drukować w systemie ciągłym, co w warunkach domu czy biura często się nie zdarza. 


Zabezpieczenia
Korzystając z drukarki, warto szacować, jak dużo tonera znajduje się jeszcze w kartridżu. Jest to ważna informacja, która może uchronić naszą drukarkę przed uszkodzeniem. Niektóre firmy wmontowują w swoje urządzenia specjalne chipy zliczające, dzięki którym urządzenie, zapamiętując ilość wydrukowanych przez nas stron, informuje nas o tym, że czas na wymianę tonera. Oczywiście może się zdarzyć, że w kartridżu został jeszcze proszek, ponieważ chip zlicza ilość stron wydrukowanych przez danego użytkownika i porównuje z wydajnością, którą producent założył podczas tworzenia danej drukarki.


A kiedy czas na wymianę…
Każde urządzenie ma swoją określoną żywotność. Kiedy drukarka zacznie pracować z mniejszą jakością, należy wymienić toner. Można wówczas zdecydować się na tonery samsung zamienniki hp czy xerox, w zależności od sprzętu, który posiadamy. Warto powierzyć napełnianie kartridża profesjonalistom, którzy posiadają odpowiednie urządzenia i fachową wiedzę, ponieważ amatorskie próby regeneracji, mogą zakończyć się uszkodzeniem drukarki. A jak wiadomo, koszt naprawy naszego urządzenia może być naprawdę wysoki.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony

xMamy dla Ciebie kod rabatowy -5%

Kod rabatowy: EXIT1

zapisz się

do newslettera !

Sklep internetowy Shoper.pl