697-301-691
663-221-727
   arialskc@gmail.com

 

Blog kategorie
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Prawdy i mity o drukarkach laserowych

Drukarki laserowe jeszcze kilka lat temu były absolutną nowością na rynku. Głównym powodem, dlaczego nie wyparła jeszcze drukarki atramentowej była i jest cena. Nowoczesne, dobrej jakości drukarki laserowe wciąż są znacznie droższe od tych atramentowych, jednak ich ceny również zaczynają powoli spadać. Średniej jakości drukarkę laserową można niekiedy kupić nawet za kilkaset złotych, można również zainwestować w sprzęt używany, który już z założenia powinien być w dobrej cenie. 


Licząc koszt zakupu drukarki, warto zwracać uwagę nie tylko na samą cenę drukarki. Niezmiernie ważna, żeby ocenić drukarkę, jest sama eksploatacja sprzętu. Warto dowiedzieć się możliwie najwięcej o samej drukarce, sposobie jej pracy, dostępnych tonerach, wydajności. 


Niezmiernie ważna jest też kwestia kupowania tonerów zastępczych. Do większości drukarek można kupić tonery brother zamienniki. Innym sposobem, żeby zminimalizować koszty użytkowania drukarki są też tonery brother regenerowane. Tu użytkownik drukarki ma dwie opcje. Może albo regularnie kupować tonery xerox regenerowane (jeśli posiada drukarkę akurat takiej firmy) lub oddawać do regeneracji pusty kartridż z własnej drukarki. Rozwiązaniem optymalnym będzie jednak posiadanie przynajmniej dwóch tonerów, z których jeden, zapasowy i wypełniony będzie zawsze czekał w szufladzie biurka. Jest to świetne zabezpieczenie, jeśli toner niespodziewanie się skończy. 


Zarówno tonery regenerowane, jak też o tonery xerox zamienniki to rozwiązanie znacznie tańsze niż kupowanie za każdym razem kosztownego, oryginalnego tonera od producenta drukarki. Nierzadko można spotkać się przecież z sytuacją, że toner jest droższy od samej drukarki! Chociaż faktycznie drukarka świetnie pracuje na oryginalnym wypełniaczu, to jednak jest to rozwiązanie drogie, a sam koszt drukowania automatycznie rośnie. 


Warto też pamiętać o jeszcze jednym, zanim kupi się nową drukarkę laserową. Niektóre maszyny nie akceptują obcych tonerów. Oryginalne kartridże mogą mieć specjalne zabezpieczenia i blokady. Jeśli drukarka ich nie widzi, to automatycznie nie chce drukować. Takie problemy są np. w przypadku atramentowych drukarek canon. Warto się upewnić, czy ten sam problem dotyczy również druku laserowego i już w sklepie z drukarkami zapytać się, czy są dobre tonery canon zamienniki oraz czy można bez większych problemów stosować w drukarce tonery canon regenerowane. Mimo początkowych trudności, powinno się zawsze znaleźć skuteczne rozwiązanie. 


Podpowiedzi, jak poradzić sobie z taką lojalną wobec producenta drukarką można uzyskać nie tylko w punkcie, gdzie sprzedawane są wypełniacze do drukarek, ale również i nie zawadzi sprawdzić w sieci www. Na różnych formach internetowych, użytkownicy poszczególnych drukarek chętnie dzielą się informacjami, jak udało im się oszukać nieposłuszny sprzęt. Warto pamiętać, że nawet tonery canon zamienniki mogą być objęte gwarancją, można więc je wypróbować, a w razie problemów zwrócić wypełniacz. 


Warto zdecydować się z pewnością na poszukanie dobrych zamienników lub regenerowanie tonerów, ponieważ jest to rozwiązanie o wiele tańsze, a w dodatku zamienniki nierzadko zawierają więcej tonera niż oryginalne wypełniacze.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony

xMamy dla Ciebie kod rabatowy -5%

Kod rabatowy: EXIT1

zapisz się

do newslettera !

Sklep internetowy Shoper.pl