697-301-691
663-221-727
   arialskc@gmail.com

 

Blog kategorie
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Różnica między tonerem a tuszem atramentowym

Na polskim rynku coraz częściej królują drukarki laserowe, do których nie używa się atramentu tylko specjalny proszek, czyli toner. 

Jaka jest przewaga tonera nad tuszem atramentowym? Przede wszystkim jakość. Kopie obrazów i tekstów są bardziej wyraziste. Szczególnie widoczne jest to przy drukowaniu lub kserowaniu zdjęć i kolorowych obrazów. Oczywiście także w drukarkach atramentowych można uzyskać dość dobry gatunek obrazu, jednakże trzeba dostosować odpowiedni papier i specjalny rodzaj atramentu, a to już potrafi być uciążliwe przy szerszej produkcji wydruków. Trzeba również zaznaczyć, że szybkość z jaką wykonuje pracę drukarka laserowa jest dużo wyższa niż atramentowej. Jest to ważny argument przy doborze sprzętu, zwłaszcza w dużych firmach, czy zakładach, gdzie tworzy się wiele kopii dokumentów, czy zdjęć. 

Toner funkcjonuje pod postacią proszku, który po odpowiednim ogrzaniu wchłania się arkusz papieru bardzo perfekcyjnie. Nie rozmazuje się, nie robi zaciemnienia w tle, a dzięki, coraz to lepszym składnikom chemicznym oddaje kolory bardzo intensywne, głębokie, nie do odróżnienia od oryginału. 

Wydajność tonera i tuszu atramentowego, także nie jest bez znaczenia przy wyborze drukarki. Tonery mają dużo większą produktywność nawet jako zamienniki. Niektóre produkty zapewniają do 6000 kopii przy 5-cio procentowym zapełnieniu arkusza jak np: tonery canon zamienniki. Można także nabyć takie do 2000 jak tonery hp zamienniki. Oczywiście każdy producent tonerów ma w swojej ofercie mniej lub bardziej wydajne produkty. Najwięcej kopii wyprodukujemy przy używaniu oryginalnych, nawet do 40 000 wydrukowanych arkuszy. Trzeba jednak wziąć poprawkę na to, że są to prawie zawsze liczby kopii, biorąc pod uwagę zapełnienie papieru 5-cio procentowe. Jaki kto wybierze toner zależy od tego jakie, kto ma wymagania. Firmy, które drukują i kserują bardzo dużo tekstów, czy dokumentów lub zakłady poligraficzne, będą potrzebowały tonerów o wyższej wydajności. Natomiast osoby prywatne, używające drukarek do zadań domowych, mogą śmiało zadowolić się tymi o niższej produktywności np.: tonery samsung zamienniki. Wydajność jednak nie ma nic wspólnego z efektem wydruku, a tylko z ilością proszku i kosztami. 

Jeśli chodzi natomiast o tusze atramentowe wydajność jest dosyć niska nawet na domowy użytek i dość często trzeba wymieniać kartridże. Koszty nowych nabojów są wysokie, ale tak jak i przy tonerach istnieją na rynku zamienniki i wypełniacze. Przy wydruku tuszem atramentowym mamy dodatkowo dość sporą wadę, ponieważ druk po pewnym czasie po prostu blaknie, co może być kłopotliwe. Przy drukowaniu zdjęć jesteśmy wręcz zobowiązani do zakupu specjalnego papieru, który do najtańszych nie należy.

Różnica między drukarką stosującą tonery, a drukarką atramentową jest dość spora i widoczna już na pierwszy rzut oka na wykonanych kopiach. Drukarki laserowe kosztują więcej, jednak w eksploatacji, są tańsze niż atramentowe.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony

xMamy dla Ciebie kod rabatowy -5%

Kod rabatowy: EXIT1

zapisz się

do newslettera !

Sklep internetowy Shoper.pl