697-301-691
663-221-727
   arialskc@gmail.com

 

Blog kategorie
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Produkcja tonerów i jej rozwój

Jak to mówi stare przysłowie: potrzeba matką wynalazków. To powiedzenie bardzo dokładnie odzwierciedla, dlaczego został stworzony toner. Chęć drukowania wszelkiego rodzaju dokumentów i zdjęć, z jak najlepszymi rezultatami spowodowała, że amerykański student, po wielu eksperymentach wynalazł sposób na otrzymywanie dość dobrych druków. Zastosował sproszkowane skrzydełka ciem, które po latach zainicjowały firmę Haloid Company, dzisiejsza Xerox, do wyprodukowania pierwszej w dziejach świata kserokopiarki. 

Pomimo tego, że sproszkowane skrzydełka ciem nie zdawały egzaminu przy drukowaniu większej ilości arkuszy, stały się jednak inspiracją do dalszego poszukiwania dobrych rezultatów w tej dziedzinie. Idąc tym śladem zaczęto, więc używać sproszkowanego grafitu, sadzy węglowej i innych podobnych materiałów. Druk był coraz lepszej jakości, ale nadal nie był perfekcyjny. Przez wiele lat naukowcy starali się wynaleźć odpowiedni skład tonera i na dzień dzisiejszy można śmiało powiedzieć, że im się to udało. Produkcją tonerów zajmuje się wiele firm, przede wszystkim te same, które produkują drukarki. Jest wśród nich również przodowniczka w tworzeniu tonera firma Xerox. Oprócz oryginalnych proszków można kupić tonery xerox regenerowane, a także tonery xerox zamienniki.

Przedsiębiorstwa zajmujące się produkcją i sprzedażą tonerów prześcigają się w zdobyciu klientów nie tylko cenami, ale również starają się, aby składniki tonera były najlepszej jakości. Każda firma ma dział, w którym pracownicy wciąż doskonalą proszek stosowany do druku. Przez lata składniki były wciąż modyfikowane, różnie dozowane. Najczęściej stosowane materiały to nadal polimer, sadza i grafit, jednakże proces produkcji i różne inne dodatki są nadal ulepszane. 

W latach początkowych używania tonerów, druk nie wyglądał olśniewająco i blaknął po upływie pewnego czasu. Jednak rozwój techniki idzie wciąż naprzód i z biegiem lat producenci doszli do naprawdę niezwykłych efektów. Nie dość, że na dzień dzisiejszy jest wielki wybór tonerów, to dodatkowo dają one bardzo dobre rezultaty. Wydrukowane dokumenty są perfekcyjne. Zdjęcia i obrazy mają niesamowitą głębię kolorów. Dodatkowo, nie tylko zakłady drukujące fotografie mają najlepsze możliwości do tworzenia pięknych odbitek, ale również każdy w zaciszu domowym może uzyskać wymarzony efekt, czyli wydrukować perfekcyjne zdjęcia. 

Firmy produkujące tonery nie zatrzymały się tylko na tworzeniu proszku do drukarek, ale również produkują chipy zliczające. Takie urządzenie posiadają przykładowo tonery brother zamienniki. Jest to małe urządzenie, stworzone, aby dać klientowi wygodę w pracy z drukarką, a także ochronę sprzętu przed nieoczekiwanym wysypaniem się materiału poza pojemnik dla niego przeznaczony. 

Dodatkowo można zakupić zamienniki lub tonery regenerowane, które nie odbiegają absolutnie od oryginałów. Druk jest równie perfekcyjny.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony

xMamy dla Ciebie kod rabatowy -5%

Kod rabatowy: EXIT1

zapisz się

do newslettera !

Sklep internetowy Shoper.pl