697-301-691
663-221-727
   arialskc@gmail.com

 

Blog kategorie
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Dylematy przed wyborem drukarki laserowej

Osoby, które regularnie korzystają z komputerów i regularnie też drukują, coraz częściej zastanawiają się nad zwiększeniem możliwości swoich sprzętów przy jednoczesnym zmniejszaniu kosztów eksploatacji. Nie jest to proste, chociaż nie jest też niemożliwe. Żeby faktycznie zacząć oszczędzać, warto zastanowić się dobrze nad wyborem odpowiedniego typu drukarki, a przed zakupem dokładnie porównać nie tylko ceny urządzeń, ale również koszty ich eksploatacji. Nierzadko przecież może się okazać, że niedroga drukarka jest bardzo kosztowna, mało wydajna, a w dodatku kosztowne są do niej części wymienne. W efekcie może się okazać nawet, że zakup droższej drukarki, to najlepszy sposób, żeby zaoszczędzić w przyszłości na samym drukowaniu. 


Jeśli drukuje się sporo i często i w dodatku przywiązuje się dużą wagę do szybkości druku, nie ma się co zastanawiać, tylko od razu zdecydować się na zakup drukarki laserowej. Maszyny tego typu są w stanie drukować nawet 40 stron na minutę, co daje nawet do 200 stron w ciągu 5 minut! O takiej rewelacyjnej prędkości mogą tylko pomarzyć właściciele drukarek atramentowych. Nie mówiąc już o ilości. Drukarki atramentowe są o wiele mniej wydajne, a tusze starczają na znacznie krócej. 


W sprzedaży są dostępne drukarki laserowe oferowane przez różne firmy. Wiele z nich obecnych jest na rynku od wieku lat. Taką solidną firmą jest chociażby Canon, Lexmark, a także specjalizujące się również w produkcji komputerów i laptopów HP. W wielu sklepach można znaleźć również i drukarki Xerox oraz Brother. Właściwie wszyscy producenci dokładają wszelkich starań, żeby ich maszyny faktycznie były niezawodne. Warto też upewnić się, co to wypełniaczy. Niestety wiele drukarek ma zabezpieczenia, które uniemożliwiają korzystanie z zamiennych tonerów. Producenci w ten sposób chcą zapewnić sobie większą sprzedaż oryginalnych wypełniaczy. Chociaż jest utrudnienie dla użytkowników i producentów, którzy oferują tańsze tonery lexmark zamienniki, to jednak nie ma przeszkód nie do pokonania. Tańsze tonery są obejmowane gwarancją, można je wypróbować, a nawet nawet spróbować zamontować w punkcie sprzedaży tonerów. Z pewnością pod wpływem wszystkich tych starań ustąpi nawet najbardziej uparta drukarka. 


Inny sposobem, żeby zmniejszyć koszty eksploatacji drukarek mogą okazać się również tonery samsung regenerowane. Te również można kupować bezpośrednio w punkcie sprzedaży wypełniaczy, ale można również oddać do wypełnienia własne, puste tonery. Najlepszą opcją jest posiadanie dwój kompletów wypełniaczy. Tonery hp zamienniki zawsze warto mieć na zapas, a później jedynie odnosić je do ponownego wypełnienia. Jeśli chodzi o ceny, to zarówno tonery hp regenerowane jak również i tonery samsung zamienniki są znacznie tańsze od tonerów oryginalnych, fabrycznie nowych. Ceny między samymi zamiennikami i tonerami regenerowanymi mogą się natomiast nieznacznie różnić. Warto po prostu zapytać o ich ceny bezpośrednio przed samym zakupem. Tonery kupować można w różnych punktach sprzedaży sprzętu komputerowego lub coraz częściej zamawiać je przez internet.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony

xMamy dla Ciebie kod rabatowy -5%

Kod rabatowy: EXIT1

zapisz się

do newslettera !

Sklep internetowy Shoper.pl